Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Doğu Ekspresi İle Kars Turu
Genel Bilgi
Tur Tarihleri
Konseptler
Rezervasyon Yap
İptal İade

1.Gün - 1 Nisan 2019 Pazartesi - Keşan- Çorlu – İstanbul - Kars

Sabah Keşan Hükümet Konağı önünden hareket ediyoruz. Çorlu ve İstanbul’da bulunan misafirlerimizi aldıktan sonra Havalimanına geliyoruz. Havalimanında bagaj ve Check in işlemlerinin ardından Kars’a uçuyoruz. Kars havalimanına varışı takiben bizi bekleyen aracımız ile yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

2.Gün - 2 Nisan 2019 Salı - Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu - Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Mala kan Köyü olan Yalın çayır köyünü yol güzergâhımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün - 3 Nisan 2019 Çarşamba - Sarıkamış - Kayak Merkezi - Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün - 4 Nisan 2019 Perşembe - Kars Doğu Ekspresi Seyahati - Ankara

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından saat 07:00’  da Kars tren garına hareket ediyoruz.08:00’da Doğu Ekspres’ine biniyoruz. Uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

5.Gün - 5 Nisan 2019 Cuma 

Sabah saatlerinde Ankara Tren Garı’na varışı takiben bizi bekleyen otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. Yolda verilen molalar sonrası İstanbul, Çorlu, Keşan’a dönüyor ve bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

 • Çorlu Merkez 01-04-2019

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Keşan - İstanbul Havalimanı ve Ankara Tren Garı - Keşan Otobüs Transferleri
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
 • THY ile İstanbul Havalimanı - Kars Uçak Bileti
 • Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır Gölü Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece 3-4* Otelde Konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerde Alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınan 3 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
 • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu (Kişi Başı 20-30 TL)
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL'dir.)
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri

İlgili turda kayıt yaptırmak için, yada bilgi almak için formu doldurun sizi arayalım.


İptal & İade Şartları

- Turun başlangıç tarihine 30 gün kala yapılan iptaller cezasız iptal edilebilir.

- Turun başlangıç tarihine 30 -15 gün kala yapılan iptallerde %35 ceza uygulanır. Kalan tutar iade edilir.

- Turun başlangıç tarihine 15 -0 gün kala yapılan iptallerde %100 no show uygulanmaktadır.