İTALYA YUNANİSTAN TURU

İTALYA YUNANİSTAN TURU
Genel Bilgi
Tur Tarihleri
Rezervasyon Yap
İptal İade

OTOBÜSLÜ İTALYA YUNANİSTAN TURU

(6 GECE OTEL KONAKLAMALI)

29 TEMMUZ - 06 AĞUSTOS 2019 

 

1.Gün (29 Temmuz 2019 Pazartesi)

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

21:00 İstanbul MecidiyeköyTrumph Kulesi Önü

21:45 Beylikdüzü Migros Önü

23.00 Çorlu Orion Avm Yan Kapı

23:00 Tekirdağ Sahil Işıklar

00:45 Tekirdağ Sahil Işıklar

02:30 Edirne Migros

bizi bekleyen misafirlerimizi de alarak turumuza başlıyoruz.Kapıkule sınır kapısında

2.Gün (30 Temmuz 2019 Salı) / Belgrad

Kapıkule sınır kapısına varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Sofya'ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, görülecek yerler arasındadır. Ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımızı takiben yapılacak şehir turunda.Şehir turumuzun ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Belgrad şehir turumuzda Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı gezileri sonrası serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası buluşma ve otele hareket. Akşam konaklama otelimizde.

3.Gün (31 Temmuz 2019 Çarşamba) / Zagreb – Ljublyana

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’e doğru yola çıkıyoruz.Sırbistan-Hırvatistan Bajakovo Gümrük Kapısında pasaport ve gümrük işlemleri sonrası bir başka başkent Zagreb’e ulaşıyoruz..Zagreb şehir turunda; Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni ve At nalı şeklinde Avrupa’nın en eski Parkı olan Maksimir’i gezeceğiz.Ardından yolumuza devam ediyoruz.Hırvatistan-Slovenya Blegana gümrük kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yolumuza devam ediyor ve başka başkent Ljublyana’ya ulaşıyoruz.Ljublyana’da Kale,3 Başlı Köprü ve Meydan gezilecek yerlerdir.Şehir turu sonrası otele hareket ediyoruz.Akşam konaklama Ljublyana’da otelimizde.

4.Gün (01 Ağustos 2019 Perşembe) / Venedik - Montecatini

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Venediğe hareket ediyoruz.Venedik varışta Tekne ile San Marco Meydanına hareket ediyoruz.Görülecek yerler arasında; San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi bulunmaktadır.Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından (Ekstra) olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler.Ardından serbest zaman.Serbest zaman sonrası Bologna’ya hareket ediyoruz.Otele yerleşmenin ardından Akşam konaklama otelimizde.

5.Gün (02 Ağustos 2019 Cuma) / Pisa – Floransa - Poggibonsi

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Pisa’ya hareket ediyoruz.Pisa’da; Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Doumo meydanıve Silindir şeklindeki Vaftishane bulunmaktadır.Gezisi sonrası Floransa hareket.Floransa varışı takiben yapacağımız Şehir Turunda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı bulunmaktadır Poggibonsi’ye hareket ediyoruz.Akşam konaklama Poggibonsi’de otelimizde.

6.Gün (03 Ağustos 2019 Cumartesi) / Siena - Roma

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından şimdiki durağımız Toscana’nın kalbi sayılan muhteşem şehir Siena.Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Siena’da yapılan şehir turunda;Piazza Del Campo ve  Ortaçağdan Kalma Sokakları geziyor ve serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından Roma’ya hareket ediyoruz.Roma varışı takiben yapacağımız şehir turunda;Vatikan ve San Petdro Katedrali,Collesium,Aşk Çeşmesi,İspanyol Merdivenleri,Roma Forumu ve Vittoriano Zafer Anıtı bulunmaktadır.Şehir turu sonrası otele hareket.Akşam konaklama otelimizde.

7.Gün (04 Ağustos 2019 Pazar) / Roma - Napoli

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Roma Merkeze geliyor ve serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanda İsteyen Misafirlerimiz Vatikan’ı,İsteyen Misafirlerimiz Collesium’u gezebilir yada Roma sokaklarının keyfini çıkartabilir.Saat 16:00’da Napoli’ye hareket ediyoruz.Şimdiki durağımız Napoli.Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de yürüyerek yapacağımız tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero,Kraliyet Kalesi,Galeria Umberto ve Piazza Del Plabiscito  görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası akşam yemeği için serbest zaman.Serbest zamanın ardından otele hareket.Akşam konaklama otelimizde.

8.Gün (05 Ağustos 2019 Pazartesi) /  Pompei - Bari

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Pompei’ye hareket ediyoruz.Pompei’de Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biridir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceğiz.Ardından 12:00’da Bari’ye hareket ediyoruz.Bari varışı takiben Gemi’ye biniyor ve Gemi yolculuğumuza başlıyoruz.Akşam konaklama gemi’de Air Craft Koltuklar’da.

9.Gün (06 Ağustos 2019 Salı) / Igoumenitsa–Selanik–Kavala–Keşan-Babaeski-Lüleburgaz-Tekirdağ

Sabah saatlerinde Igoumenitsa limanına varıyor ve Yunanistana giriş yapıyoruz.Yolda verilen molalar sonrası Selaniğe ulaşıyoruz.Selanik varışı takiben Atatürk Evi’ni ziyaret edip serbest zaman veriyoruz.Ardından Kavalaya hareket ediyoruz.Kavala varışı takiben Akşam yemeği molası veriyoruz.Yemek molasının ardından son durak olarak Kavala Kurabiyecisine uğruyoruz.Kavala kurabiyelerimizi de aldıktan sonra İpsala sınır kapısına geliyoruz,Pasaport ve Gümrük işlemleri sonrası Türkiyeye giriş yapıyoruz.Molalar sonrası aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka gezimizde buluşmak üzere sizlere veda  ediyoruz…

 

2/3 KİŞİLİK ODALARDA 1 KİŞİ     485 EURO

SINGLE KONAKLAMA                  695 €URO

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • 1 Gece Belgrad 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Ljublyana 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Bologna 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Poggibonsi 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Roma 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Napoli 3/4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Bari-Igoumenitsa Feribot'ta Koltuklarda Konaklama
 • Belgrad, Zagreb, Ljublyana, Venedik, Pisa, Floransa, Siena, Roma, Pompei, Napoli ve Selanik Şehir Turları
 • Otobüste Alınan Tüm İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • 1. Gün Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Feribot Kamara Ücretleri (4 Kişilik İç Kamaralarda Kişi başı 35 Euro Fark)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
 • Feribotta Alınacak Kahvaltı
 • Venedik Vaporetta (Tekne) Ücreti
 • Venedik Gondol Turu
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (Yeşil Pas. Mecburi) 10 Euro
 • Schengen Vize 140 Euro
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Şöför - Rehber Bahşişleri
 • Ekstra Turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Opsiyonel)

 

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

# Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur, 24 saat içerisinde ön ödeme (kapora) yatırılması gereklidir. Yatırılmadığı taktirde, 24 saat aşımından sonra otomatik olarak "Yedekler" kategorisine aktarılacaktır.

# Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. 2 Gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır.

# Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

# Tur programında, hava muhalefeti ile oluşabilecek aksaklıklardan Bora Turizm sorumlu değildir. Değişiklilk yapma hakkı Bora Turizm'de saklıdır.

# Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan Bora Turizm sorumlu değildir.

# İptaller, günbirlik turlarda oğlum 7 gün, yurt dışı ve konaklamalı turlarda 1 ay önceden yapıldı. 

# Rehberimizde programı kullanarak yaptığımız kaydı ile programın seyrinde yaptığımıza. Bora Turizm sorumluluğu olmadığı halde.

# Kullanılmayan servisi, liman, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

# Çocuk indirimi iki yetişkin üreticisi.

# Araçlarımızda liderliğimize göre sıralama gösteriliyor. (18, 27, 46 Kişilik araçlarımız mevcuttur.)

 • 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi 29-07-2019
 • 21:00 İstanbul MecidiyeköyTrumph Tower Ön 29-07-2019
 • 21:45 Beylikdüzü Migros Ön 29-07-2019
 • 23:00 Tekirdağ Sahil Işıklar 29-07-2019
 • 23:00 Çorlu Orion Avm Yan Kapı 29-07-2019
 • 00:45 Tekirdağ Sahil Işıklar 29-07-2019
 • 02:30 Edirne Migros 29-07-2019

İlgili turda kayıt yaptırmak için, yada bilgi almak için formu doldurun sizi arayalım.


İptal & İade Şartları

- Turun başlangıç tarihine 30 gün kala yapılan iptaller cezasız iptal edilebilir.

- Turun başlangıç tarihine 30 -15 gün kala yapılan iptallerde %35 ceza uygulanır. Kalan tutar iade edilir.

- Turun başlangıç tarihine 15 -0 gün kala yapılan iptallerde %100 no show uygulanmaktadır.