PETERSBURG TURU

PETERSBURG TURU
Genel Bilgi
Tur Tarihleri
Konseptler
Rezervasyon Yap
İptal İade

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul & Petersburg arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı güvenlik ve liman vergileri
 • 4* otellerde Oda Kahvaltı konaklama
 • Otellerde veya restaurantlarda alınan set menü şeklinde akşam yemekleri
 • Otelde alınan şehir vergisi
 • Lüks araçlar ile tur boyunca ulaşım hizmetleri
 • Tüm Check Point-otoban ve otopark ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Lokal Rehberlik hizmetleri
 • Türsab Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası ücreti
 • Öğle yemekleri
 • Vize ücreti (140 EUR)

 

Tur Tarihleri : (25-28 Kasım 2020) – (27-30 Ocak 2021) –

(12-15 Mayıs 2021 Ramazan Bayramı) – (21-24 Temmuz

2021 Kurban Bayramı)

 

2-3 kişilik odada

kişi başı Ücret

 

Tek kişilik oda fark Ücreti

 

3-12 yaş çocuk

(2 yetişkin ile aynı odada)

 

0-2 yaş çocuk

(2 yetişkin ile aynı odada)

««««Park Inn by Radisson Pulkovskaya Hotel

649 EUR

140 EUR

569 EUR

95 EUR

 

1. Gün İstanbul – Petersburg

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 09.15’te buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 11.45’de Petersburg’a uçuş ve 15.10’da Pulkovo havalimanına varıyoruz. Rehberimiz tarafından grubun karşılanması sonrası , 17.yüzyılda Çar 1.Petro tarafından Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olması amacıyla kurulmuş ve 200 yıl Rus Çarlığı’nın başkentliğini yapmış Petersburg’da yapacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında: Sovyet döneminde 25 ekim bulvarı olarak anılan şehrin merkezi konumundaki Nevski Bulvarı, Roma’daki Aziz Petro Katedrali’ne mimari açıdan benzerliği ile dikkat çeken Kazan Katedrali, Kuruluş hikayesi ile dikkat çeken ve şehrin en meşhur kitapçısını içinde barındıran Singer Binası,

Döneminin aristokrat yaşamını yansıtan Stroganov Sarayı, İhtişamlı kubbesi ile Rusya’nın ana katedrali kabul edilen Saint İsaac Katedrali, Adını Alexander Pushkin’in 1833 yılında yazdığı manzumeden alan Bronz Atlı Heykeli, Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş dünyadaki sayılı kültür ve sanat müzelerinden olan Hermitage Müzesi, Dış yüzeyindeki mozaiklerle hayranlık uyandıran Voskresenia Khristova Kilisesi bulunmaktadır. Tur sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

Otel : 4* Park Inn by Radisson Pulkovskaya Hotel vb. Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacaktır.

2. Gün Petersburg – Hermitaj Müzesi – Peter & Paul Kalesi

Otelde alınan kahvaltı sonrası temelini Çariçe Katerina’nın yazlık ve kışlık saraylarında saklamaya başladığı eserlerin oluşturduğu Hermitage Müzesi turu için hareket edeceğiz. Yapacağımız müze ziyaretinde Van Gogh, Da Vinci, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların orijinal eserlerini görüp; Dünya’nın en eski halısı, Altın Elbiseli Adam, Kabe’nin Kapısı gibi her türden ve her coğrafyaya ait kültür mirası yakından izleme fırsatına sahip olacağız. Müze ziyaretimizin sonunda üç kez rejim değiştirmiş bir ülkenin kültürel omurgasını oluşturma serüvenini rehberimizden dinlemiş olacağız. Turumuzun ardından serbest zaman vereceğiz. Sonrasında İsveç ordularına karşı savunma amaçlı yapılmış olan Peter&Paul Kalesi turu için hareket edeceğiz. Varışımızı takiben panoramik olarak görülecek yerler arasında: Rus Çarları ve eşlerinin mezarlarının bulunduğu ; Dünya’nın en uzun Ortodox Katedrali olan Peter & Paul Katedrali, Dostoyevski, Trocki, Gorki gibi birçok ünlünün mahkum kaldığı Hapishane ve Şehir Tarihi Müzesi bulunmaktadır. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

Otel : 4* Park Inn by Radisson Pulkovskaya Hotel vb. Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacaktır.

Müzeler Hakkında: Hermitaj Müzesi pazartesi günleri kapalıdır. Peter & Paul Kalesi ve tüm Kompleks Salı günleri kapalıdır.

3. Gün Petersburg- Peterhof Sarayı – Aziz İsaac Katedrali

Otelde alınan kahvaltı sonrası Rusya’nın gelişimine ve büyük devlet ivmesi kazanmasında büyük etkiye sahip olan Çar Büyük Petro’nun Fransadaki Versailes Sarayın’dan etkilenerek inşa ettirdiği ; Baltık Denizi kıyısında bulunan Peterhof Sarayını ziyaret için hareket edeceğiz. Varışımızı takiben saray gezimiz esnasında: Görkemli iç mimarisi ve sahip olduğu koleksiyonu ile Peterhof Büyük Sarayı, Baltık denizine dökülen mükemmel çeşme mimarisi, 650 hektarlık alana yayılmış özenle peyzajlanmış bahçeler , havuzlar ve görkemleri evleri ve son olarak Saraya, 2.Dünya savaşında Almanların verdiği zararı yansıtan enformasyon belgelerini göreceğiz. Tur sonrası Aziz İsaac Katedralini ziyaret için hareket. Varışımızı takiben 1858 yılında inşa edilen ve kubbesinin som altın oluşu ile diğerlerinden ayrılan Dünyadaki en büyük katedrallerden olan St. İsaac’ın Sovyet döneminde Ateizmin etkisi ile dini öğelerinden ayırıldığını daha sonrasındaki geçirdiği değişimi rehberimizden dinleyeceğiz. Dileyen misafirler Katedralin üst katına çıkıp müthiş Petersburg manzarasını keşfedebilirler. Turumuz sonrası konaklayacağımız otele transfer olacağız akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otel : 4* Park Inn by Radisson Pulkovskaya Hotel vb. Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacaktır.

Müzeler Hakkında: Petergoff Sarayı pazartesi günleri kapalıdır.

4. Gün Petersburg- Nevski Caddesi – Havalimanı – İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Petersburg şehrinin kalbi sayılan 5 km uzunluğundaki Kazan Katedrali, Isaac Katedrali, Hermitaj gibi yerlere evsahipliği yapan Nevski caddesinde rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zaman vereceğiz. Ardından Pulkova havalimanına transfer olacağız. Bagaj,gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.05’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile 19.45’de varış ile turumuz sona eriyor.

Bir başka turumuzda buluşmak ümidi ile sağlıklı günler dileriz.

 • İstanbul Yeni Havaalanı 25.11.2020
 • İstanbul Yeni Havaalanı 27.01.2021
 • İstanbul Yeni Havaalanı 12.05.2021
 • İstanbul Yeni Havaalanı 21.07.2021

GENEL ŞARTLAR

1. Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve Tur programından bağımsız düşünülemez.

2. Tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acenta gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Bu durumda Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satılan ilave hizmetlerin (Vize – İç Hat Bileti – Seyahat Sağlık sigortası) iadesi bulunmamaktadır. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul etmiş sayılır. Acenta sorumlu tutulamaz.

3.Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin tur başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda iptallerde %30 ceza, 20 gün veya daha az süreli iptallerde %100 ceza uygulanır. Türkiye’ de bulunan Mercilerden alınan hastane raporu, İş yeri izin belgeleri vb evraklar , Türkiye dışında konaklayacakları otel ve alacakları hizmetin iptalinde kabul görmemektedir.

4. Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu hükümleri uygulanacaktır.

5. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi , pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi ve beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgileri göre kesilmektedir. Hatalı verilen bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal ve değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

6.Tarifeli ve Charter uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Acente bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme / İptal riskini kabul ederek geziyi satın almış sayılır.

7.Hava Yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde , dönüş uçuşu Hava yolu tarafından iptal edilmektedir, kullanılamaz.

8. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir Ek olarak .bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan veya zamanında yaptırdığı halde uçağa binmeyen misafirlerin uçuşunu gerçekleştirememeleri durumunda Acente sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

9. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20kg’dir. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarında valiz ağırlığı 15kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / Fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Acente sorumluluğunda değildir.

10. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

11. Konaklama için otel giriş saati 14.00, çıkış saati 12.00’dir. Konaklanacak oda ile ilgili talepler (Yüksek Kat, Sigara içilmeyen oda, Yatak Tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların , otelin müsaitliğine bağlı olarak misafir tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. 3 Kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır. Bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3Kişilik odalar 1 büyük + 1 İlave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama veya coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. 2 Yetişkin + 1 Çocuk şeklinde olan rezervasyonlarda , çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak 2 yetişkin yanında konaklanması şartıyla geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan ‘tek çocuk’ için geçerlidir. 

12. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

13. Fuar ,kongre ,konser ,etkinlik, spor turnuvası vb. özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Acente tarafından bildirilecektir. 

14. Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumuna göre turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. Acente zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan Ana havayolunu değiştirebilir. 

15. Gün içindeki kur değişimi , TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. 

16. Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Otobüsler 25-46 Kişi sayılarında kullanılır. (Mercedes Travego vb.) Midibüsler 17- 24 kişi sayılarında kullanılır (Isuzu Turkuaz vb.) Minibüsler 8-16 kişi aralığında kullanılır. (Mercedes Sprinter vb.) kullanılan araçlardandır. Ek olarak Seyahat esnasında Karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir. Yaşanan olumsuzluklardan Acente sorumlu tutulamaz. 

17. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 

18. Tura katılan kişilerin Seyahat Sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili araç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. 

19. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başına ya da yanlarında anne veya babadan sadece biri seyahat ederken ülke giriş çıkışlarında görevli polis memurunca Anne- Babanın ortak muvafakat belgesi soracağından seyahate gidecek kişinin belgeyi yanında bulundurması zorunludur. 

20. Acentemiz aracılığı ile alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini düzeni , teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi bulunmamaktadır. Tur için ödenen ücretin iadesinde İptal & İade koşulları geçerlidir.

İlgili turda kayıt yaptırmak için, yada bilgi almak için formu doldurun sizi arayalım.


İptal & İade Şartları

- Turun başlangıç tarihine 30 gün kala yapılan iptaller cezasız iptal edilebilir.

- Turun başlangıç tarihine 30 -15 gün kala yapılan iptallerde %35 ceza uygulanır. Kalan tutar iade edilir.

- Turun başlangıç tarihine 15 -0 gün kala yapılan iptallerde %100 no show uygulanmaktadır.